Покинутий сільський клуб у селі Черепівка, 2021. Фото: Bogdan csgo
В управлінні культури й туризму кажуть, що рішення про ліквідацію не вплине на культурне життя у старостинських округах.
У старостинських округах Хмельницької тергромади планують ліквідувати шість клубних закладів – чотири сільських клуби та два будинки культури. Відповідний проєкт рішення оприлюднили на сайті Хмельницької міської ради. Надалі його розглядатимуть на засіданні виконкому. Відповідно до тексту проєкту рішення, зняти з обліку клубних закладів мають:
- Черепівківський будинок культури старостинського округу з центром в селі Олешин;
- Череповецький сільський клуб старостинського округу з центром в селі Олешин;
- Водичківський сільський будинок культури старостинського округу з центром в селі Шаровечка;
- Колибанський сільський клуб старостинського округу з центром в селі Копистин;
- клуб села Волиця старостинського округу з центром в селі Шаровечка;
- Давидковецький сільський клуб старостинського округу з центром в селі Давидківці.
Причина За словами керівника управління культури й туризму Хмельницької міської ради Артема Ромасюкова, усі перелічені клубні заклади існують наразі лише «на паперах». Більшість будівель цих клубів перебуває в аварійному стані, а від однієї взагалі залишилися лише руїни. «Два клуби не існує фізично взагалі. Один із них – це Давидковецький сільський клуб, будівлю якого ще в 90-х роках передали у користування релігійній громаді. Там зараз церква. Інший – Черепівківський будинок культури, де наразі просто стоять руїни від будівлі 30-х років минулого століття. Цей клуб також дуже багато років вже не функціонував», — пояснює посадовець у коментарі сайту «Є». Щодо будівель клубних установ у Черепівці, Водичках, Волиці та Колибані, то Бюро технічної інвентаризації визнало їх аварійними та небезпечними для відвідування, каже він. «Ці клуби вже багато років не функціонували як заклади культури. Можливо, час від часу і відкривалися. Але, маючи висновки про аварійність, ми розуміємо усю небезпеку того, що може відбутися на цих об’єктах. Тут немає жодного скорочення працівників. Тому що у цих клубах жодних штатних розписів не було, тобто ніхто не працював. Це не «зрада», це абсолютно логічна процедура по деяких клубах. Бо це смішно, коли самої будівлі клубу немає, але десь там у міністерських реєстрах вона ще є», — каже Артем Ромасюков. «Альтернатива ліквідованим закладам є і вона вже працює» Наразі у старостинських округах Хмельницької тергромади функціонують Центри культури та дозвілля. Артем Ромасюков каже, вони сплвна забезпечують культурно-дозвіллєве життя у населених пунктах громади. «Центри культури і дозвілля проводять різноманітні фестивалі. Саме ті, які стосуються сільської місцевості. Це обмінні концерти між старостатами, які ми робили у минулі роки. Це цьогорічний проєкт «День закладу культури у старостинському окрузі». У кожне з цих сіл приїжджали і продовжують приїжджати колективи з міста, хмельницькі мистецькі школи, муніципальні колективи. Завжди включаємося і в державні свята й у відзначення Дня села. Тому Центри культури і дозвілля в округах будуть забезпечувати культурно-дозвіллєве життя в селах, де ці клуби будуть ліквідовані», — каже начальник управління й культури Хмельницької міської ради.