40-річна жителька Кам’янця-Подільського повідомила, що у месенджері їй написала сестра та попросила позики.
Жінка одразу перерахувала на вказаний у листуванні рахунок 15 тисяч гривень. Пізніше, зателефонувавши сестрі аби запитати, чи прийшли кошти, потерпіла дізналась – сторінку сестри зламали шахраї та ніякої позики вона не просила. Про це повідомили у поліції.
27-річний житель Дунаєвеччини продавав у соцмережах особисті речі. Йому написав потенційний покупець та запропонував оформити «безпечну покупку». Для цього зловмисник надіслав фішингове посилання, за яким потерпілий перейшов та вказав свої банківські дані. Отримавши конфіденційну інформацію, шахрай поцупив з картки заявника майже 60 тисяч гривень.
Понад 14 тисяч гривень втратила 31-річна кам’янчанка, у якої псевдобанкіри випитали банківські дані. До жінки зателефонували нібито із банку та повідомили, що її рахунок опинився під загрозою несанкціонованого зняття коштів. Для захисту рахунку потерпіла мала продиктувати код, цифри на звороті картки та смс-код від банку. Як тільки заявниця виконала всі настанови шахрая, з її рахунку зникли всі заощадження.
Наразі правоохоронці встановлюють всі обставини вищевказаних подій та просять громадян бути обачними. Не повідомляйте незнайомцям свої банківські дані, а також не вказуйте їх за невідомими посиланнями. У разі прохання позики знайомого в месенджері радимо зателефонувати та запитати особисто, чи дійсно людина потребує такої допомоги. Не дайте себе ошукати, бережіть себе та свої заощадження.