На перейменування чекають 10 сіл Хмельниччини. Фото: ілюстративне uk.wikipedia.org
У списку — 10 населених пунктів області.
Сьогодні на розгляд депутатів Верховної Ради виносили постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів, серед яких є й назви сіл з Хмельниччини. Проте ухвалити її так і не змогли — забракло голосів.
Як повідомляє видання LB.ua з посиланням на спікера парламенту Руслана Стефанчука, після блокування трибуни деякими депутатами, яке сталося через провальне голосування, на погоджувальній раді очільники фракцій вирішили, що до розгляду постанови про перейменування населених пунктів повернуться ще раз.
Утім, за словами Стефанчука, це буде інша постанова, з якої виключать «спірні» населені пункти, які планували перейменувати. Мова йде про Павлоград, Синельникове та Южне Дніпропетровської області, Первомайськ та Южноукраїнськ Миколаївської області.
Згідно з постановою Верховної Ради України, відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» та рекомендацій Національної комісії зі стандартів державної мови, а також враховуючи пропозиції, подані органами місцевого самоврядування, перейменуванню на Хмельниччині підлягають 10 сіл:
село Червона Діброва Кам’янець-Подільського району на село Завалівська Діброва; село Кушнирівка Хмельницького району на село Кушнірівка; село Кушнирівська Слобідка Хмельницького району на село Кушнірівська Слобідка; село Першотравневе Хмельницького району на село Березівка; село Російська Буда Хмельницького району на село Розсохська Буда; село Червона Дубина Хмельницького району на село Турщина; село Червоний Случ Хмельницького району на село Слуцьке; село Сморшки Шепетівського району на село Зморшки; село Червоне Білогірської селищної територіальної громади Шепетівського району на село Калинове; село Червоне Полонської міської територіальної громади Шепетівського району на село Андріївка.
Про те, як відбувався процес перейменування сіл на Хмельниччині та як відбувався підбір нових томонімів на заміну існуючим назвам – читайте у матеріалі «Позбутись радянського: як на Хмельниччині проходить процес перейменування сіл».