Лідер Росії Володимир Путін прибув в аеропорт в Улан-Баторі, Монголія, 2 вересня 2024 року. REUTERS/Sputnik/Natalia Gubernatorova/Pool
Міжнародний кримінальний суд (МКС) 24 жовтня проголосив, що Монголія не виконала свої міжнародні зобов'язання за Римським статутом, не арештувавши лідера Кремля Володимира Путіна, коли той приїхав у країну.
Про це йдеться в заяві Міжнародного кримінального суду.
Палата попереднього провадження МКС розглянула той факт, що Монголія — країна, що визнає юрисдикцію МКС, але не арештувала Володимира Путіна, на якого виданий ордер на арешт від МКС.
Палата ухвалила, що Монголія не виконала свої міжнародні зобов'язання за Римським статутом, не виконала запит Суду про співпрацю в цьому питанні, тим самим перешкоджаючи Суду здійснювати свої функції та повноваження.
МКС передає справу Монголії до Асамблеї держав-учасниць.
Асамблея держав-учасниць збирається як мінімум щороку. Там представлені держави-учасниці МКС. Асамблея визначає загальні принципи управління справами Суду та здійснює огляд його діяльності. Під час тих зустрічей держави-учасниці розглядають діяльність робочих груп, створених цими державами, та будь-які актуальні питання, що стосуються МКС, обговорюють нові проєкти та приймають річний бюджет МКС.
Асамблея держав-учасниць має Бюро, до складу якого входять президент, два його заступники і 18 членів, які обираються Асамблеєю на три роки.
На початку вересня Путін побував з офіційним візитом у Монголії. Країна визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, проте не арештувала його. Представник уряду Монголії заявив Politico, що країна опинилася в скрутному становищі через свою енергетичну залежність, що ускладнило можливість арешту Путіна.