Мурал на стінах мистецької резиденції Бакота Хаб в селі Гораївка створили цього року. Фото: надане Аліною Олійник
Цей стінопис — художня колаборація митців та мисткинь з різних куточків країни.
У селі Гораївка, що на Кам’янеччині, на стінах мистецької резиденції Бакота Хаб, з’явився живописний мурал. Він став не лише яскравим акцентом будівлі, а й символічним полотном життя, що переплітає минуле бакотського краю, та сучасність українських художників у міграції.
Як розповіла сайту «Є ye.uа» проєктменеджерка та засновниця резиденції Бакота Хаб Аліна Олійник, до створення муралу доєдналися 15 митців та мисткинь з різним життєвим досвідом, мистецьким підґрунтям та географічним розташуванням.
Митці та мисткині доєдналися до створення муралу на стінах мистецької резиденції Бакота Хаб. Фото: надане Аліною Олійник
«В рамках резиденції було заплановано виконання декількох робіт, серед яких і мурал спільного творення, до якого долучилися усі митці резиденції. Вони частково створювали свої окремі роботи, а одна з них стала спільною. На створення муралу, від реалізації ескізу до втілення його на стіні, пішло близько тижня», — розповіла Аліна Олійник.
Одна зі стін резиденції Бакота Хаб. Фото: надане Аліною Олійник
Проєкт «Спільнотворення» глибоко занурюється в історію затоплених сіл, зокрема села Бакота, а також у сучасну реальність вимушеного переселення через повномасштабну війну, розповіла сайту «Є ye.ua» кураторка візуальної частини проєкту Роксолана Дудка.
Проєкт «Спільнотворення» занурюється в історію затоплених сіл. Фото: надане Аліною Олійник
«У процесі спільної творчості відбулося переосмислення власних життєвих сенсів авторками малюнків, зображуючи артефакти, персонажів та сюжети, які найширше відображають їхній особистий досвід», — зазначила Роксолана Дудка.
Митці зображували персонажів та сюжети, які найширше відображають їхній особистий досвід. Фото: надане Аліною Олійник
Зі слів засновниці резиденції Бакота Хаб Аліни Олійник, приміщення, на якому зображено мурал, було облаштоване у 2021 році для того, щоб надавати митцям час та простір для створення своїх мистецьких робіт, для відновлення своєї діяльності та відпочинку. Зараз же це місце є більш комплексним і слугує не лише для митців, а й для військових, ветеранів, волонтерів, молоді та організації інших таборів.
«Загалом, у селі Гораївка намальовано близько півтора десятка муралів і всі вони створенні митцями нашої резиденції протягом декількох років», — зазначила Аліна Олійник.
Так розмалювали магазин, який розташований по інший бік будівлі Бакота Хаб. Фото: надане Аліною Олійник
Стіна з муралом клубу в селі Гораївка. Фото: надане Аліною Олійник
Створення муралу на стіні клубу в селі Гораївка. Фото: надане Аліною Олійник
Мурал на стінах клубу в селі Гораївка. Фото: надане Аліною Олійник
Створення муралу на стіні непрацюючого колгоспного приміщення в селі Гораївка. Фото: надане Аліною Олійник