Використовуючи перевірені схеми, аферисти виманили з потерпілих сумарно 64 тисяч гривень. Поліцейські зʼясовують всі обставини та закликають не довіряти незнайомцям.
Подробиці шахрайських схем розповіли у поліції.
Так, 64-річна жителька селища Чемерівці розмістила на сайті оголошень публікацію про продаж будинку. Через деякий час їй написав нібито потенційний покупець й запропонував одразу перенести листування у месенджер.
Жінка не запідозрила нічого й погодилась. Обговоривши всі деталі покупки, співрозмовник погодився придбати будинок та внести передоплату. Однак, замість того, аби просто перерахувати кошти на рахунок продавчині, зловмисник надіслав їй невідоме посилання, нібито для безпечної транзакції.
Жінка перейшла за посиланням, де умовою було вказати свої банківські дані, такі як цифри на звороті картки, код від неї та смс-код від банку. Як тільки жінка вказала інформацію, шахраї поцупили з її рахунку 40 тисяч гривень.
За схемою «ваш родич у біді» шахраї ошукали 68-річну жительку Слобідсько-Кульчієвецької громади. Жінці зателефонував незнайомець та представився працівником поліції. Співрозмовник повідомив, що її донька, будучи на роботі у магазині, випадково пошкодила одній із відвідувачок мобільний телефон й наразі перебуває у відділі поліції. Для того, аби донька уникнула відповідальності, необхідно заплатити кошти. Схвильована потерпіла повірила й надіслала на вказаний шахраєм рахунок 24 тисячі гривень. Вже пізніше жінка зателефонувала доньці та дізналась, що насправді такої ситуації не було й коштів вона не потребувала.
Наразі поліцейські зясовують всі обставини подій та вкотре закликають громадян не довіряти незнайомцям. Нікому не повідомляйте дані банківського рахунку, адже маючи таку інформацію, аферисти можуть заволодіти вашими заощадженнями. Також, у разі якщо вам повідомили, що родич у біді — зателефонуйте і особисто запитайте, чи потребує він фінансової допомоги. Будьте обачними, бережіть себе та свій гаманець.