Роман Червінський у Кіровоградському районному суді. Суспільне Кропивницький
Печерський районний суд Києва переніс на 18 жовтня розгляд справи щодо ймовірного хабарництва ексрозвідника Романа Червінського, яке мало відбутися у понеділок, 23 вересня. Як повідомила суддя, причина такого рішення — недотримання учасниками кримінального провадження порядку судового засідання.
Про це із зали судового засідання передає кореспондентка Суспільного.
Сам Червінський на першому засіданні 18 липня назвав справу сфальсифікованою, вона стосується подій 2020 року. За словами його адвоката Костянтина Глоби, відео щодо ймовірного хабарництва, яке виклали в інтернет, було записане незаконно, воно порізане та сфальсифіковане, заявляє сторона захисту. Нині до засідання мав долучитися один із потерпілих у провадженні. Згодом стало відомо, що він доєднається через онлайн зв'язок.
Однак засідання так і не відбулося. Суддя Гречана, аргументуючи це маленькою судовою залою, попросила залишитися на засіданні лише сторони у справі, родичів Червінського та журналістів, в той час як до суду прийшли з пів сотні друзів підозрюваного. Між вільними слухачами та суддею розпочалася перепалка, після чого головуюча відклала засідання майже на місяць — до 18 жовтня.
“Учасники кримінального провадження не додержуються порядку судового засідання і не підкоряються відповідним розпорядженням голови суду. У зв’язку з цим в таких умовах проводитись підготовче судове засідання не може, через що воно відкладається”, — йдеться у рішенні судді.
За словами адвоката Червінського, все відбулося всупереч законодавству, адже події відбулися поза межами судового засідання.
“Один із потерпілих, якого ми вважаємо провокатором і щодо якого ми подали заяву про вчинення злочину ,він був на аудіозвязку із судом не просто так. Він мав повідомляти відомості. Так от, я вважаю, щоб не слухати особу, аби на цій стадії не виплила провокація — було зірвано засідання”, — заявив адвокат Червінського.
Роман Червінський перед засіданням розповів журналістам, що справу вважає політично-вмотивованою. За його словами хабар ніхто не просив, а усе, що на відео, було підставним.
У розмові з журналістами Червінський також назвав “умисними діями, шахрайством та маніпуляціями” виділення на сьогоднішнє засідання суду приміщення, яке не змогло вмістити всіх охочих.
“Нас всіх здивувало, коли ми спустилися в зал внизу, який був у нас минулого разу — він вільний цей зал, там нікого немає, хоча вони кажуть, що там судове засідання. Ми зайшли — там на судове засідання нове прийшло двоє людей. І в наш зал прийшло 50 людей, мабуть 100, а там сидить двоє людей в величезному залі, а в нас 100 людей сидить в маленькому залі, який поміщає всього 5 людей”, — сказав Червінський.
У кінці грудня 2023 року з джерел Цензор.нет стало відомо, що Роману Червінському повідомили про підозру в спробі заволодіти 100 тис. доларів, видаючи себе за посадовця Державної фіскальної служби.
"Чоловік обіцяв бізнесмену вирішити питання щодо повернення арештованої на Одеській митниці партії цигарок. Свої послуги оцінив у 100 тисяч доларів, а щоб переконати потерпілого у своїх можливостях, видавав себе за впливового посадовця Державної фіскальної служби. Нині за вчинення шахрайських дій йому повідомлено про підозру", — йшлося тоді у повідомленні поліції Києва.
Прізвище Червінського при цьому у повідомленні поліції не називалося, але схожий на нього чоловік фігурував на оприлюдненому поліцією відео.
Що відомо про справу розвідника Романа Червінського
Колишнього співробітника ГУР Романа Червінського (він один з організаторів операції із затримання російських бойовиків ПВК "Вагнер") у квітні 2023 року СБУ звинуватила у самовільній проваленій операції з вербування російського пілота, що призвело до обстрілу аеродрому "Канатове" в Кіровоградській області. За інформацією речника СБУ Артема Дехтяренка, Червінський діяв попри заперечення Служби безпеки проводити цю операцію та без згоди відповідних державних органів. У результаті російські спецслужби отримали дані про розміщення на аеродромі "Канатове" особового складу Повітряних сил ЗСУ та українських літаків. Це дало змогу армії РФ обстріляти летовище. Передбачене покарання — позбавлення волі на термін від восьми до 12 років.
Засідання у справі у Кропивницькому тривають з 12 квітня. До цього майже рік — у Києві.
Роман Червінський справу проти себе називає політичним замовленням. Вважає це помстою через оприлюднення у 2021 році інформації про зраду на рівні Офісу президента й зриву спецоперації щодо російських найманців приватної військової компанії "Вагнер". Звинувачення проти нього вважає сфальсифікованими. Каже – спецоперація була погоджена.