«Списували» з військового обліку: на Хмельниччині викрили медиків, які організували схему допомоги ухилянтам

«Списували» з військового обліку: на Хмельниччині викрили медиків, які організували схему допомоги ухилянтам

Затримали підозрюваного фельдшера під час передачі 7 тисяч 800 доларів від нового «ухилянта». Фото: Управління СБУ в Хмельницькій області

Вартість таких «послуг» становила від 3 до 8 тисяч доларів. Сума залежала від терміновості «замовлення».

Правоохоронці на Хмельниччині викрили схему допомоги ухилянтам, у якій підозрюють лікаря-невролога та фельдшера екстренної медичної допомоги. Про це повідомляють в пресслужбі Управління Служби безпеки України в Хмельницькій області.

Як повідомляють в СБУ, лікарі за гроші «списували» ухилянтів з військового обліку.

«До організації оборудки причетні лікар-невролог, фельдшер екстреної медичної допомоги та службові особи МСЕК. За гроші вони допомагали ухилянтам уникнути призову на підставі фіктивних довідок про інвалідність», — інформують в СБУ.

За матеріалами справи, невролог оформляла клієнтів на стаціонарне лікування до неврологічного відділення, без їх фактичної присутності, а також виготовляла документи про нібито наявність захворювань, які є підставою для оформлення інвалідності.

«Потім лікарка забезпечувала підготовку фіктивного рішення медико-соціальної експертної комісії про призначення групи інвалідності. Вартість таких «послуг» становила від 3 до 8 тисяч доларів. Сума залежала від терміновості «замовлення». Пошуком потенційних клієнтів займався її спільник через власні зв’язки», — розповідають деталі справи в СБУ.

Затримали підозрюваного фельдшера під час передачі 7 тисяч 800 доларів від нового «ухилянта». Одночасно було проведено 12 обшуків за місцями роботи і проживання обох фігурантів.

«Під час слідчих дій вилучили чорнові записи, мобільні телефони та комп’ютерну техніку із доказами незаконної діяльності. Також виявлено гроші у сумі понад 181 тисяч доларів США і 6 тисяч 500 євро, які ймовірно одержані злочинним шляхом», — зазначають в СБУ.

Наразі слідчі повідомили організаторам оборудки про підозру за частиною 3 статті 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Одному з підозрюваних вже обрали запобіжний захід у виді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Клопотання щодо іншої фігурантки – перебуває на розгляді в суді.

Як зазначають в СБУ, за результатами дослідження отриманих доказів буде прийнято рішення щодо повідомлення про підозру іншим учасникам протиправної схеми. Тривають слідчі дії, щодо встановлення причетності до вчинення злочину працівників МСЕК.

«Списували» з військового обліку: на Хмельниччині викрили медиків, які організували схему допомоги ухилянтам

До організації оборудки причетні лікар-невролог, фельдшер екстреної медичної допомоги та службові особи МСЕК, кажеть в СБУ. Фото: Управління СБУ в Хмельницькій області

«Списували» з військового обліку: на Хмельниччині викрили медиків, які організували схему допомоги ухилянтам

«Під час слідчих дій виявлено гроші у сумі понад 181 тисяч доларів США і 6 тисяч 500 євро, які ймовірно одержані злочинним шляхом», — зазначають в СБУ. Фото: Управління СБУ в Хмельницькій області

Нагадаємо, минулого тижня за підозрою у незаконному збагаченні затримали Тетяну Крупу, голову Хмельницької обласної МСЕК. 7 жовтня Печерський районний суд Києва обрав їй запобіжний захід. Тетяну Крупу взяли під варту з альтернативою внесення застави у сумі 500 мільйонів гривень. Наразі адвокатка Тетяни Крупи оскаржує рішення Печерського суду.

До теми: Син Тетяни Крупи Олександр більше не очолює Пенсійний фонд у Хмельницькій області

 

Новини Хмельницького