МОЗ вже опрацювало понад 18 тисяч медико-експертних справ. Фото: ілюстративне pixabay.com
Наразі відомо, що Міністерство охорони здоров’я вже скасувало 74 експертні рішення про встановлення інвалідності військовозобов’язаним чоловікам.
Міністерство охорони здоров’я провело перевірку низки висновків про встановлення інвалідності військовозобов’язаних, виданих Хмельницькою медико-соціальною експертною комісією, та визнало сумнівними частину з них. Про це повідомляють Українські Новини з посиланням на відповідь МОЗ, надану на запит інформагенства.
Як зазначають в Міністерстві охорони здоров’я, для перевірки вибрали частину справ з рішенням про встановлення інвалідності чоловікам у віці від 18 до 60 років, прийнятих у різні періоди дії правового режиму воєнного стану в Україні.
«Нині опрацьовано понад 18 тисяч 779 медико-експертних справ. У 3 тисячі 146 справах рішення МСЕК було визнано сумнівними та призначено додаткову експертизу. Після чого експертні рішення у 74 справах були переглянуті і скасовані», — йдеться у відповіді на запит.
Зазначають, що у 38 випадках ІІ група інвалідності скасована і встановлено ІІІ групу інвалідності. А в 36 випадках групу інвалідності було знято.
Як зазначають у МОЗ, наразі проводиться перевірка Хмельницької медикосоціальної експертної комісії правоохоронними органами в рамках кримінального провадження.
У 3 тисячі 146 справах рішення МСЕК було визнано сумнівними та призначено додаткову експертизу. Фото: ukranews.com
Нагадаємо, нагадаємо, на початку жовтня Державне бюро розслідувань викрило керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Тетяну Крупу та її сина Олександра Крупу, на той час керівника облуправління пенсійного фонду на незаконному збагачені на мільйони доларів. За інформацією ДБР, під час обшуків у керівниці МСЕК в робочому кабінеті було виявлено 100 тисяч доларів, а також низку підроблених медичних документів, списки «ухилянтів» із прізвищами та фіктивними діагнозами. Крім того, вдома у посадовців працівники ДБР знайшли мільйони валюти готівкою.
Згодом видання Цензор.нет оприлюднило інформацію, яку пов’язують з корупційними схемами Тетяни Крупи, очільниці Хмельницької обласної МСЕК, викритій ДБР на незаконному збагаченні, та наявністю інвалідності в пів сотні прокурорів з Хмельниччини. Після цього керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник звільникся з посади.
Наразі у Генеральній прокуратурі поділилися першими результатами службового розслідування стосовно набуття, ймовірно фальшивої, інвалідності прокурорів у Хмельницькій області. Також з приводу оформлення можливо фальшивих інвалідностей відбудеться засідання Ради національної безпеки та оборони України, заявив президент Володимир Зеленський.
До теми: Справа Тетяни Крупи: розгляд апеляції щодо запобіжного заходу затриманій відклали
Замість Тетяни Крупи Хмельницькій обласній МСЕК призначили тимчасового керівника: хто він та що декларує