Як зазначила Олена Тертишна, керівниця ULEAD з Європою в Дніпропетровській області, впродовж 2022-2023 років 32 громади області отримали суттєву допомогу від U-LEAD. Ця підтримка включала пакети з прихистків, мобільності та відновлення.
"У 2024 році ще 10 громад отримали допомогу для підвищення стійкості ОМС під час війни. Ця допомога значно вплинула на можливості громад та їхню здатність реагувати на виклики», — підкреслила Олена Тертишна.
Під час інформсесії громади розповіли про власний досвід у використанні міжнародної технічної допомоги. Так, Великомихайлівський сільський голова Євгеній Фісак звернув увагу на багатофункціональність використання отриманої допомоги.
«Отримані мікроавтобуси значно покращили мобільність громади, потужні генератори забезпечують стабільну роботу об'єктів критичної інфраструктури, а будівельні інструменти стали основним ресурсом для загонів відновлення, які ремонтують об'єкти, пошкоджені внаслідок ворожих обстрілів. U-LEAD не лише оперативно реагує на потреби громад, але й допомагає громадам готуватися до майбутніх викликів», — зауважив держслужбовець.
Клавдія Монах, сільський голова Межиріцької громади, підкреслила, що для таких уражених громад, як їхня, МТД оцінюється як пряме реагування міжнародних партнерів на потреби громади для відновлення зруйнованої інфраструктури.
Вербківський сільський голова Віталій Кривошея відзначив дві важливі складові міжнародної технічної допомоги. Це отримання необхідної техніки та ресурсів для відбудови, а також співпраця у відновленні зруйнованих ворогом об'єктів.
На думку Радника з питань муніципальних послуг та відновлення Регіонального офісу В'ячеслава Невінчаного, важливість МТД полягає у спільній роботі громад для подолання воєнних викликів. Представники громад впевнені, що співпраця з Програмою U-LEAD та реалізація проєктів МТД допомагає підвищувати стійкість та формувати сталі функціональні напрями відбудови та відновлення.
ULEAD з Європою в Дніпропетровській області